LOMBAERT Maurice Alphonse
Conflit/Conflict: 1940 - 1945
Statut/Statuut: Démineur mort pour la patrie - Ontmijner gesneuveld voor het vaderland
Naissance/Geboorte: Moorsele, WV, BE 1905-08-12
Décès/Overlijden: Nieuwpoort-Bad (Nieuwpoort), WV, BE 1945-05-09
Grade/Régiment - Graad/Regiment: Soldat - Soldaat Démineurs - Ontmijners
Plus d'infos/Meer info: Ongehuwde zoon van Emile LOMBAERT (1880-1959; landwerker, geboren te Moorsele, WV, BE) en van Marie Louise EVERAERT (1881-1964; naaister, geboren te Moorsele, WV, BE). Betonwerker. Woonde te Moorsele, WV, BE. Oorlogsvrijwilliger. Gesneuveld in dienst: Uittrekken van een mijn d.m.v. kabel, andere mijnen ontploffen. Kwam om het leven op 9 mei 1945 te Nieuwpoort-Bad (Nieuwpoort), WV, BE, samen met Remi VANCOILLIE en Achiel VANTOMME. In het stedelijk infoblad "Nieuwpoort, Uw Stad" van mei-juni 2020 wordt vermeld: "Op 9 mei 1945, één dag na het definitieve einde van de oorlog in Europa, loopt het echter gevaarlijk mis. Bij ruimwerken ontploft een reeks antitankmijnen aan de westelijke zijde van de Sint-Bernarduskerk. Drie militairen van de ontmijningsdienst komen daarbij om het leven: Remi Vancoillie, Achiel Vantomme en Maurice Lombaert". Laatste rustplaats: Moorsele, WV, BE, gemeentelijke begraafplaats, graf nr. 3-D-55. Fiche Dienst Oorlogsgraven (Bronnen [6]; [345]; [358]; [517])
Photo/Foto: https://bel-memorial.org/photos_west-vlaanderen/moorsele/LOMBAERT_Maurice_Alphonse_2341.htm
Monument/Gedenkteken: Gedenksteen voor drie Moorseelse ontmijners omgekomen in Nieuwpoort-Bad, Commune/Gemeente: Nieuwpoort-Bad (Nieuwpoort)
††† RENDRE HOMMAGE À CETTE PERSONNE - EEN HULDE BRENGEN AAN DEZE PERSOON †††
Hommages déjà rendus à cette personne - Al gebrachte hulden aan deze persoon
![]()
Message - Bericht
Hulde aan Maurice LOMBAERT. Kwam om het leven op 9 mei 1945 samen met Remi VANCOILLIE en Achiel VANTOMME, niet in De Panne maar wel te Nieuwpoort.
Message posté le 2025-06-20 par Frank MAES, Kortrijk (Marke), België
Bericht geplaatst op 2025-06-20 door : Frank MAES, Kortrijk (Marke), België
![]()
Message - Bericht
Beste Maurice,
Door een toeval ontdekt dat u, evenals ikzelf, als ontmijner in het Belgisch leger hebt gediend. Via de grootvader van mijn echtgenote, Joseph Vandorpe en uw vader Emiel zijn we zowat verre familie geworden.
Ik ben er fier op dat u uw leven hebt opgeofferd voor de bescherming en veiligheid van de Belgische bevolking Tijdens WOII.
Message posté le 2017-02-24 par Eddy DHAENE, Heverlee, België
Bericht geplaatst op 2017-02-24 door : Eddy DHAENE, Heverlee, België
![]()
Message - Bericht
Modeste hommage de la part du gestionnaire du site. Bescheiden hulde vanwege de webmaster van de site
Message posté le 0000-00-00 par Danny, Arlon, Belgique - België
Bericht geplaatst op 0000-00-00 door : Danny, Arlon, Belgique - België
Hommages
Hommages rendus - Rendre un hommage à une victime
Hulden
Gebrachte hulden - Hulde brengen aan een slachtoffer